Aluline

Brama szybkobieżna i zwieńczenie zewnętrzne z wysokiej jakości aluminium

Anodowana seryjnie (kolor naturalny), z inteligentną fotokomórką i zabezpieczającym sterownikiem częstotliwości

Bramy szybkobieżne ALULINE tworzą połączenie bramy wjazdowej i bramy szybkobieżnej (bramy automatycznej) do długotrwałego intensywnego zastosowania z otwieraniem i zamykaniem do każdego przejazdu i doskonale izolują pomieszczenie od czynników zewnętrznych. Szczególna ekonomiczność tej bramy wynika ze szczególnie krótkiego czasu otwarcia (bezpośrednie zamknięcie po wykonanym przejściu) i wysokiej prędkości działania przy otwieraniu i zamykaniu. Jak najkrótsze otwieranie bram przemysłowych ma największy wpływ na efektywność energii układu bramy. Dzięki konsekwentnemu rezygnowaniu ze sprężyn naciągowych i silniku o bezpośrednim działaniu występuje brama ze zoptymalizowanym zużywaniem się do długotrwałego zastosowania.

Napęd
Sterowany w zakresie częstotliwości motoreduktor z kołem ślimakowym przyspiesza i hamuje bramę bezstopniowo i bez zużywania się.

Sterownik
Sterownik jest odpowiedni do podłączania wszystkich standardowych czujników impulsowych, jak przyciski, sygnalizatory radarowe lub przełączniki linkowe, pętle indukcyjne lub czujniki obecności. Automatyczny dobieg jest ustawiany w zakresie od 1 do 300 sekund. Możliwości sterowania śluzowego, różna wysokość otwierania, wyjścia bezpotencjałowe i diagnostyka fotokomórki. Weryfikacja fotokomórki jako zabezpieczenia krawędzi zamykania w sterowniku.

Części boczne
Z wysokiej jakości aluminium, anodowanego E6EV1, z prowadnicami o wysokiej odporności na ścieranie.
Zabezpieczenie bezdotykowe przez umieszczone w sposób ukryty fotokomórki.

Skrzydło bramy
Z wyciskanych lameli aluminiowych, anodowane E6EV1, z opatentowanymi gumowymi elementami dystansowymi do niemal bezdotykowego, stabilnego biegu bramy.

Uszczelnienie
Z wysoko elastycznym profilem gumowym na podłożu i seryjnym uszczelnieniem szczotkowym w nadprożu. Szczególnie równa powierzchnia zewnętrzna z anodowanego aluminium nadaje bramie estetyczny wygląd.